Certyfikat SSL

Zamów certyfikat SSL w niskiej cenie: 36,90 zł / Cena brutto za 1 rok

Jak kupić certyfikat?
Certyfikaty można zakupić po zalogowaniu do Manifo
 

Zarejestruj sięDla kogo przeznaczona jest ta oferta?
Certyfikat SSL możesz podpiąć wyłącznie do strony wyklikanej w Manifo - kreatorze stron WWW (certyfikatu nie można użyć, ani „przenieść” na inne serwery).


Co to jest certyfikat SSL?
Certyfikat SSL zabezpiecza i szyfruje połączenie pomiędzy komputerem internauty a serwerem na którym umieszczona jest strona internetowa. Instalacja certyfikatu ssl powoduje zmianę protokołu strony – zamiast „http://” pojawia się „https://” - na przykład:
Strona niezabezpieczona ma adres: http://pl.manifo.com
Strona zabezpieczona ma adres: https://pl.manifo.com


Co to znaczy że strona jest niezabezpieczona?
Stosunkowo łatwo jest przechwycić informacje z niezabezpieczonej strony WWW. Przykładowo:

Internauta kontaktuje się przez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Wiadomość wysłana w taki sposób zwykle wysyłana jest „otwartym” tekstem. Ktoś kto dokona włamania na taką stronę internetową, może odczytać dokładną treść wiadomości wysłanej przez formularz kontaktowy.

Jeśli strona internetowa zostanie zabezpieczona certyfikatem SSL, wiadomość przesłana przez formularz kontaktowy zostanie zaszyfrowana, a osoba dokonująca włamania na stronę nie będzie w stanie odczytać przesłanej wiadomości (zobaczy nieczytelny ciąg znaków).

 

Dlaczego warto zainstalować certyfikat SSL?
Dynamiczny rozwój internetu powoduje, że zachodzi konieczność zadbania i zaoferowania bezpieczeństwa stronom oraz internautom korzystającym ze stron internetowych. Świat internetu zmierza do tego, że strony, które nie będą zabezpieczone będą specjalnie oznaczane oraz ich obecność w internecie będzie ograniczana. Powoli już to widać na dwóch przykładach:
a) przeglądarek internetowych
b) wyszukiwarki Google

Oba powyższe przykłady opisane są poniżej:

 

Jak przeglądarka internetowa informuje o tym, że strona jest zabezpieczona?
Przeglądarki internetowe zaczynają automatycznie powiadamiać, czy dana witryna jest zabezpieczona czy nie – wyświetlając odpowiedni komunikat lub obrazek zamkniętej kłódki w pasku adresu. Poniżej przykładowe oznaczenie w pasku przeglądarki, odpowiednio:
- Strona zabezpieczona certyfikatem SSL,
- Strona niezabezpieczona certyfikatem SSL,
- Strona z wadliwym certyfikatem SSL.

 

Jaki wpływ na pozycjonowanie w Google ma certyfikat SSL?
Włączenie certyfikatu SSL ma wpływ na pozycjonowanie strony w Google. Stanowi jeden z wielu elementów, jaki Google bierze pod uwagę oceniając daną stronę internetową. Google informuje między innymi o tym w komunikatach w Google Webmaster Tools:
Od stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS.”